Ofuro (meleg fürdő)
Ezt lehet venni otthon, vagy a nyílvános fürdőkben. A nyílvános fürdőkben a férfiak és nők külön részeken fürdenek. A ruhákat az öltözőben kell levenni, majd beletenni egy kosárba. A fürdőbe csak szappan és törölköző vihető be, viszont a meleg fürdőbe szigorúan tilos bevinni a szappant. A fürdő előterében a fürdőzőknek előzőleg jól meg kell magukat mosniuk, majd a közös fürdőbe tisztán kell belépniük. A nagy medencében meztelenül relaxálnak, beszélgetnek, vagy szemlélik a festményeket.
Furo
Japán fürdő, hőmérséklete általában 43°C. A furo sokan szerint jótékony hatású. Itt is előzetesen meg kell mosakodni majd tisztán lépnek a kádba. A japán lakások fürdőszobáiban és a nyilvános fürdőkben is különválasztják a a fürdőt a mosdóktól és az illemhelyektől. A lakásokban épített furokban társadalmi szempontok érvényesülnek. Először mindig az idősebbek fürdenek és a kisgyerekek akiket nem lehet egyedül hagyni, az anyjukkal együtt fürdenek. A család tagjai egy vízben fürdenek egymás után. A nyílvános fürdőkben is van furo, csak ott sentônak nevezik, ez egész Japánban elterjedt. Megtalálható szállodákban, fogadóhelyeken és kollégiumokban is.
Onsen (hőforrás)
Egész Japán területén elterjedtek, gyógyító hatásuk miatt népszerűek. Az onsennek több fajtája is van: a homatsuyoku pezsgőfürdőt jelent, az utaseyu lezúduló vízesést jelent, ami tökéletes a fájó testrészek gyógyítására. A rotenburo nyitott fürdő, mely természetes hatásával gyógyítja a látogatókat. Van még mushiburo, mely a szaunára emlékeztet és sunamushiyu, mely iszapfürdő jellegű. Az onsen szabályai megegyeznek az ofuro szabályaival.
Írta: Chriss-kun |