Japán a mérsékelt éghajlati övezetben fekszik, de megtalálható rajta a szubtrópusi égöv, a tél, a forró nyár és a nagy havazás. A négy évszak határozottan elkülönül. A tavasz a híres cseresznyevirágzásnak az ideje, mely rengeteg turistát vonz a felkelő nap országába. A havas, fénylő hegycsúcsok előtti virágzó cseresznyefák felejthetetlen látványt nyújtanak.
Az enyhe, meleg és párás nyarat általában egy négy hétig tartó esős monszun időszak vezeti be június közepén.
Az ősz csodálatos színjátékával gyönyörű képet alkot, ezzel vonzva a turistákat.
A tél általában enyhe, dermesztő hideggel csak az ország északi részén, illetve a magasabb hegyek síparadicsomaiban találkozhatunk.
Japán éghajlatát a kelet-ázsiai monszun határozza meg. A nyugati partjaira a Japán-tengeren átzúgó téli monszun is hoz csapadékot. A keleti partján a Kuriso meleg áramlás, nyugati partján a Kuril áramlás ellentétesen befolyásolja a klímáját. Tokióban, amely Japán földrajzi középpontjának is tekinthető januárban 3,7 fok, áprilisban 13,1, júliusban 25, októberben pedig 16,7 fok az átlaghőmérséklet. A levegő páratartalma általában 60-70 fok körül alakul.A csapadék bőséges, évente 1000 - 2500 mm között változik. Hó a hegyvidékeken esik, amely területeken síparadicsomok alakultak ki. A turizmusnak nem kedvez június második fele és július első fele, valamint szeptember, mert gyakran szakadó esővel és heves szélviharokkal jelentkeznek a tájfunok. Fontos megemlíteni, hogy tájfun idején nem érdemes Japánba utazni, mert gyakran komoly károkat okoz és emberáldozatot is követel. Egy évben általában 28-30 tájfun söpör végig Japánon.
Írta: Chriss-kun
Forrás: www.made-in-japan.hu |